ROZSTRZYGNIĘCIA TEGOROCZNYCH KONKURSÓW KATYŃSKICH

ROZSTRZYGNIĘCIA TEGOROCZNYCH KONKURSÓW KATYŃSKICH

Drodzy Uczniowie,

dziękujemy wszystkim Wam, którzy w tym roku przystąpiliście do konkursów „Katyń–Pamiętamy” oraz „Młodzi pamiętają…”, zorganizowanych przez Delegaturę IPN, Kuratorium Oświaty, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska i Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie.

Oba konkursy odbyły się w ramach corocznego programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Wyniki konkursu plastycznego „Katyń-Pamiętamy”:

Poziom I (Przedszkola)

Miejsce 1.: Oliwia Kamińska (Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie)

Miejsce 2.: Nadia Daniluk (Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie)

Miejsce 3.: Michał Kondracki (Przedszkole Miejskie nr 32 w Olsztynie)

Poziom II (klasy I-IV szkół podstawowych)

Miejsce 1.: Nikola Hoja (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie)

Miejsce 2.: Piotr Furman (Szkoła Podstawowa nr 34 im. J. Malewskiego w Olsztynie)

Miejsce 3.: Blanka Borowiec (Szkoła Podstawowa im. J. Dąbrowskiego w Olsztynie)

Poziom III (klasy V-VIII szkół podstawowych)

Miejsce 1.: Nikola Smułek (Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Biskupcu)

Miejsce 2.: Marta Borys (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach)

Miejsce 3.: Aleksandra Pel (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy)

Poziom IV (oddziały gimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe)

Miejsce 1.: Tomasz Truszkowski (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie)

Miejsce 2.: Aleksandra Zawadzka (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie)

Miejsce 3.: Milena Jabłońska (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Ze zwycięzcami poszczególnych kategorii skontaktujemy się osobiście.

Jednocześnie informujemy, iż decyzją Kapituły konkursu liryczno-muzycznego „Młodzi pamiętają…”, konkurs pozostał nierozstrzygnięty. Dziękujemy uczniom za poświęcony czas i chęć zmierzenia się z – jak się okazało –  niełatwym zadaniem konkursowym.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Katyń-Pamiętamy” nastąpi 8 kwietnia 2019 r. podczas wojewódzkich obchodów 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uroczystość rozpoczyna się o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy.