O naszym przedszkolu

Informacje o naszym przedszkolu

img11Przedszkole położone jest w parku, otoczone pięknym ogrodem z placem zabaw wyposażonym w sprzęt  i przyrządy do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Realizuje innowację pedagogiczną „Ogród i jego zakątki szczególnym miejscem w edukacji dzieci”. W ramach innowacji wybudowano „Zieloną Wiatę Edukacyjną” do prowadzenia różnorodnych zajęć na świeżym powietrzu (geowarsztaty, gry terenowe, zajęcia badawcze, ruchowe, plastyczne, zabawy dydaktyczne). W ogrodzie znajduje się oczko wodne, lapidarium, ścieżka sensoryczna, ogródki kwiatowe, warzywne, ziołowe, pszczeli zakątek, ptasia ostoja, gdzie dzieci mogą zdobywać nowe doświadczenia przyrodnicze, badać, odkrywać, kształtować zmysły, bawić się i pracować. W ramach wolontariatu pracowniczego we współpracy z rodzicami powstał Domek Baby Jagi jako zaplecze edukacyjne wiaty.

Sale wyposażone są w meble dostosowane do potrzeb dzieci. Wystrój zmienia się zgodnie z porami roku  i obchodzonymi świętami. Panuje tutaj ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca szybkiej adaptacji i indywidualnemu, wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

W placówce zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, stosująca aktywizujące metody  i formy pracy z dzieckiem i rodzicami.

W pracy wykorzystywane są elementy pedagogiki waldorfskiej, zajęcia ruchowe, rytmiczne wg. ideii C. Orffa, W. Sherborne.

Rozbudzamy w naszych wychowankach przywiązanie do polskiej kultury, tradycji, wartości narodowych, regionalnych, rozwijamy ciekawość świata, otwartość na nowe treści w różnych dziedzinach: artystycznej, ekologicznej, promocji zdrowia.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną Nr1 – na terenie placówki można skorzystać z pomocy doradców z poradni.

Tradycją przedszkola stały się działania podejmowane we współpracy z rodzicami i najbliższym środowiskiem społecznym: festyny rodzinne-dożynki, święto 11- Listopada, majówka, spotkania wigilijne, wielkanocne, wyjazdy rodzinne w ramach projektów -„Poznajemy nasz region”, „Chcę być zdrowy”.

Szczególne osiągnięcia:

Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga, Certyfikat II Stopnia Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty – Szkoła Przyjazna Środowisku, Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty – Szkoła Promująca Zdrowie, Certyfikat Przyjaciele Natury, honorowy Certyfikat Placówka Przyjazna Kombatantom, Geocertyfikat, nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych, prezentacjach małych form scenicznych organizowanych na terenie miasta.

W przedszkolu organizowane są zajęcia logopedyczne, spotkania z psychologiem, pedagogiem, wyjścia do teatru, spektakle teatralne w przedszkolu, warsztaty muzyczne, wycieczki, zajęcia w placówkach wspomagających -muzeach, planetarium, bibliotece, zajęcia taneczne, szachy.Nauka języka angielskiego dla dzieci 4, 5,6 -letnich prowadzona jest w podstawie programowej.

20171120 121608
« 1 z 14 »